Нападателят на Монако Уисам бен Йедер спаси своя тим от поражение в мача с Лориен. Двубоят от 25-ия кръг на Лига 1 завърши при резултат 2:2, като офанзивният футболист на монегаските се разписа в 93-ата минута, за да донесе точката на домакините.

Лориен поведе още в 7-ата минута с гол на Теремас Мофи, който есе разписа до дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение на Бенжамин Лекомт срещу съперников футболист.

В самото начало на второто полувреме Монако изравни. След лош опит за овладяване на топката Хубуланг Менди игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа. С изпълнението ѝ се нагърби Уисам бен Йеддер, който с мощен удар в левия ъгъл преодоля стража на гостите.

В 62-ата минута Лориен стигна до втори гол. Теремас Мофи достигна до една отскочила топка и с прецизен удар я прати в мрежата на Монако. В третата минута на даденото от съдията продължение монегаските изравниха. Бен Йедер се възползва от добър пас в наказателното поле и със силен изстрел направи резултата 2:2.

След равенството Монако събра 49 точки и се намира на четвърто място в класирането. Лориен пък са 17-ти с 23.