Ал Итихад се наложи като гост с 3:0 над Ал Раед на стадион „Кинг Абдула“ в мач от първия кръг на саудитската професионална лига. Звездата на гостите от Джеда – Карим Бензема се отчете с асистенция за „жълто-черните“.

Носителят на Златната топка асистира на Абдеразак Хамдала, който откри резултата за Ал Итихад в 58-ата минута. Ахмед Бамсауд намери Игор Коронадо, който реализира второто попадение за гостите, а шест минути по-късно бразилецът реализира за втори път, с което оформи и крайното 3:0 за летящия старт на Ал Итихад.

В друг двубой от първия кръг в Саудитска Арабия Ал Хилал, който също стегна силна селекцията през лятото, се наложи над Аба Клуб с 3:1 като гост на стадион „Принц Султан бин Абдул Азиз“.

Малком откри резултата в 31-вата минута за Ал Хилал след асистенцията на Салем Ал Давсари. Две минути по-късно обаче Аба стигна до изравнително попадение посредством Саад Бгуир.

Бразилската звезда на Ал Хилал вкара отново в 55-ата минута, а в 77-ата минута оформи и своя хеттрик, с който на практика реши всичко в двубоя.

Очаква се в следващите дни Ал Хилал да се сдобият с още една бразилска звезда, след като се очаква трансферът на Неймар в тима от Рияд да бъде завършен.