Бившите съотборници в Реал Мадрид – Карим Бензема и Начо Фернандес, се изправиха един срещу друг в Саудитска Арабия, а французинът се оказа победител.

Ал Итихад победи Ал Кадисия с 3:1 в мач от седмия кръг на местната Про Лига, а именно Бензема реализира едно от попаденията. Бившите играчи на Реал са и капитаните на тимовете си.

Карим Бензема даде аванс на Ал Итихад още в седмата минута след асистенция на Муса Диаби. Ал Кадисия се върна в срещата в 20-ата минута чрез попадение на Пиер-Емерик Обамеянг.

В рамките на по-малко от четвърт час Ал Итихад си реши всичко през второто полувреме. Диаби се разписа за 2:1 в 67-ата минута, а в 81-вата Марио Митай оформи крайния резултат.

Карим Бензема и компания са на второ място във временното класиране с актив от 18 точки, на 3 зад лидера Ал Хилал. Тимът на Начо и Обамеянг пък е седми с 10 точки.