Берое надигра Левски с 3:1 на "Герена" в петия кръг от efbet лига. Старозагорци изиграха много силен мач и надиграха своя опонент. Два гола за гостите вкара Мартин Камбуров, с което активът срещу "сините" стана на 20 попадения. Един гол добави Педро Еуженио. За Левски точен бе Франко Мазурек.

В десетата минута токов удар удари "Герена" и околните квартали. Реферът Николай Йорданов прекъсна мача за около половин час, докато прожекторите на стадиона светнат отново. Това обаче на смути Берое, които успяха да открият резултата малко след това. Педро Еуженио вкара с кинжален удар след пас на Иван Минчев. При 1:0 завърши и първото полувреме, а Берое можеше да вкара и втори гол, но Иван Бандаловски уцели греда.

Неизбежното обаче се случи в 54-ата минута. Тогава появилият се минути по-рано от пейката Мартин Камбуров вкара втори гол за Берое. А в 67-ата минута, нападателят добави и още едно попадение на сметката си във вратата на "сините". С това общо головете на Камбуров срещу Левски станаха 20. "Сините" все пак реализираха във вратата на Душан Перниш. Точен бе Франко Мазурек в 75-ата минута. Левски остава с 10 точки в класирането, а Берое вече има 9.