Берое взе дербито на Тракия срещу Ботев Пловдив с 2:0 в шестия кръг от efbet Лига. Мартин Камбуров реализира в 53-ата минута от дузпа. Това бе и гол номер 222 за нападателя в елита на България. Костадин Ничев от Ботев получи втори жълт и съответно червен картон за нарушението за дузпата и остави "канарите" с човек по-малко. Иван Минчев реализира второто попадение 7 минути преди края на мача.

Състави
Берое: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене (73 - 14. Омнебес Меледже), 9. Мартин Камбуров-К (70 - 21. Зоран Йосипович), 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 28. Румен Бригидо, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев (86' - 17. Ибрахима Конте), 77. Педро Еуженио
Резерви: 1. Пламен Колев, 3. Милен Желев, 14. Омнебес Меледже, 17. Ибрахима Конте, 18. Петко Цанков, 21. Зоран Йосипович, 94. Юлиан Ненов
Треньор: Александър Томаш

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 5. Кристиян Димитров, 6. Костадин Ничев, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов-К, 20. Филип ван Арнем (70 - 22. Марко Перван), 24. Лазар Марин, 8. Тодор Неделев, 10. Антонио Вутов (56 - 18. Радослав Терзиев), 92. Фернандо Виана
Резерви: 1. Янко Георгиев, 4. Родни Клустър, 7. Александър Тонев, 11. Кристиян Добрев, 14. Станислав Шопов, 18. Радослав Терзиев, 22. Марко Перван
Треньор: Желко Петрович

Съдия: Стефан Апостолов