Бешикташ със златен дубъл в Турция

Бешиткаш спечели Купата на Турция само няколко дни, след като стана шампион. „Черно-белите“ победиха с 2:0 Анталияспор и показаха, че този сезон са хегемони в южната ни съседка.

Още в 3-ата минута Бешиткаш поведе. Йозеф бе най-съобразителен след рикошет и прати топката в мрежата за 1:0.

В 25-ата минута Бешикташ можеше да вкара и втори гол. Рашид Гедзал овладя топката, дриблира до ръба на наказателното поле и нанесе брилянтен удар в долния десен ъгъл, но Рууд Бофен спаси.

Все пак в 30-ата минута се стигна до втори гол. Валентин Розие стигна до прецизен пас в наказателното поле, нанесе добър удар и вкара в долния ляв ъгъл на вратата.

Малко по-късно и Атиба Хътчинсън пропусна да вкара втори гол.

Футболистите на Анталияспор пропуснаха добра възможност да намалят резултата малко преди почивката. Хакан Йозмерт стреля от дистанция, но топката премина покрай гредата.

През второто полувреме и пред двата отбора се откриха няколко интересни възможности, но до нов гол не се стигна. Вейсал Саръ от Анталияспор нацели гредата в 93-ата минута.

Фамозен гол на Кавани не стигна на Ман Юнайтед срещу Фулъм (ВИДЕО)