Безредиците в ОАКА продължават. Доиграването на четвъртия двубой от финалната серия на гръцкото баскетболно първенство между Панатинайкос и Олимпиакос е под сериозна въпросителна.

Има възможност мачът да продължи в петък или да бъде присъдена служебна загуба на домакините, което ще направи Олимпиакос и Александър Везенков шампиони.

Двубоят между двата гръцки гранда беше прекъснат в края на третата четвърт при резултат 35:63 в полза на Олимпиакос.

Силната игра на българския национал и неговите съотборници предизвика напрежение сред привържениците на „детелините“. Те започнаха да хвърлят бутилки, бомбички и факли към пейката на Олимпиакос, който беше на минути от спечелването на титлата. Един от съдиите беше уцелен с бутилка.

Баскетболистите на двата отбора бяха прибрани в съблекалнята, докато страстите по трибуните бъдат овладени. От ръководството на гостите дори пожелаха феновете да напуснат залата, преди да бъде подновена играта. След 20-минутна пауза искането беше удовлетворено и започна изпразването на залата.

Ултрасите на Панатинайкос обаче отказаха да напуснат трибуните. Те продължиха да хвърлят бомбички, като си позволиха да нахлуят на паркета. Абсолютни всички официални лица бяха прибрани на безопасно място, докато феновете на Панатинайкос рушаха собствената си зала.

Безредици на Панатинайкос – Олимпиакос, изпразват залата (ВИДЕО)