Бетис излъга Селтик в зрелищен мач със 7 гола, Леверкузен би Ференцварош (ВИДЕО)

Бетис надви Селтик в драматичен мач от Група G на Лига Европа завършил 4:3.

Гостите от Шотландия пропиляха два гола аванс, за да си тръгнат в крайна сметка от Испания с празни ръце. "Детелините" поведоха в 13-ата минута с попадение на Албиан Айети, а в 27-ата Йосип Юранович се разписа от дузпа.

Бетис обаче бързо се върна в двубоя. Хуан Миранда се разписа в 32-ата минута, а две минути по-късно Хуанми изравни резултата на "Бенито Виямарин".

Втората част също започна по-добре за Реал Бетис. Пет минути след началото на второто полувреме Серхио Каналес асистира на

Борха Иглесиас, който с пета прати топката във вратата на шотландците, за да даде аванс на своя тим за първи път в двубоя. Само три минути след това - в 53-ата минута Хуанми реализира второто си попадение в мача, правейки резултата 4:2. Три минути преди края на редовното време Антъни Рейстън върна един гол за Селтик, но шотландците не съумяха да се разпишат поне още веднъж, за да направят така, че да си тръгнат поне с точка.

В другия двубой от групата Байер Леверкузен обърна унгарския Ференцварош.

Унгарците поведоха още в 8-ата минута, след като Риан Мае бе оставен сам във вратарското поле и се разписа на празна врата. Още преди края на първата част бившият тим на Бербатов успя да изравни. В 37-ата минута Есекиел Паласиос с хубав изстрел в горния десен ъгъл се разписа за 1:1.

В 39-ата минута Балинт Вексел бе точен за Ференцварош, но голът му не бе зачетен заради игра с ръка. В 69-ата минута Флориан Вирц реализира гол за “аспирините” и бившият тим на Димитър Бербатов осъществи обрат в резултата, а това попадение се оказа и с цената на три точки.