Бетис допусня поредна грешка в борбата за топ 4 и като че ли догодина няма да участва в групите на Шампионска лига. „Вердибланкос“ отстъпиха с 0:1 на Елче в мач от 33-ия кръг на Ла Лига.

По този начин отборът от Севиля остава с актив от 57 точки, на 3 зад Атлетико Мадрид, Севиля и Барселона, но с повече мачове. Елче пък направи много важна крачка към оцеляването. След този успех отборът е с 38 точки и вече е на 13-о място.

Единственото попадение в срещата падна в 82-ата минута. Хосан видя празното пространство и центрира брилянтно към Тете Моренте, който се разписа във вратата на Руи Силва. В добавеното време Пол Акоуку бе изгонен с директен червен картон.

В друг мач от кръга Виляреал спечели регионалното дерби срещу Валенсия без особени затруднения с 2:0. „Жълтата подводница“ подгони европейските квоти и вече е на седмо място с 52 точки. Валенсия е на десета позиция с 10 по-малко.

Виляреал поведе в резултата още в десетата минута, след като Ерай Джьомерт игра с ръка в наказателното поле и последва изпълнение на дузпа. Зад топката застана Арно Данжума, който прати Силесен в обратния ъгъл и реализира.

Седем минути по-късно нидерландецът вкара и второ попадение, с което отказа „прилепите“ и реши всичко в мача. Хуан Фойт намери Данжума в наказателното поле, а той с презицен удар в долния ляв ъгъл оформи крайното 2:0.