Реал Бетис спечели с 3:1 домакинството си на Атлетик Билбао от 26-ия кръг на Ла Лига. На „Бенито Виямарин“ се изигра един от най-вълнуващите мачове от кръга.

С нелеп инцидент бе белязан двубоят на "Бенито Виямарин". Съдийката Гуадалупе Порас пострада, след като се сблъска с оператор и телевизионна камера. Тя се удари лошо, като се наложи бърза лекарска намеса, а цялата ѝ глава бе в кръв. Порас бе заменена и закарана с линейка в болницата, като в последствие бе съобщено, че състоянието ѝ е добро и няма по-сериозни последствие от инцидента.

Бетис поведе в резултата в 13-ата минута с гола на новото попълнение Чими Авила. Уилиам Карвальо с дълъг пас намери Авила в наказателното поле на Билбао, а нападателят имаше цялото време на света, за да обработи топката и да я прати във вратата на Унай Симон.

Юри Берчиче си вкара автогол в 38-ата минута и по този начин „вердибланкос“ поведе с 2:0.

Ключов момент в мача бе в 40-ата минута, когато Нико Уилямс получи два жълти картона един след друг и остави Атлетик с човек по-малко.

В добавеното време на първото полувреме Горка Гурусета успя да намали пасива на баските.

В средата на второто полувреме Джони Кардосо вкара трети гол за Бетис и върна преднината до две попадения.

В 82-ата минута Иняки Уилямс направи много голям пропуск и по този начин не успя да върне Атлетик обратно в мача.

Благодарение на тази победа отборът на Мануел Пелегрини се изкачи на шесто място в класирането на испанското първенство с 42 точки. Атлетик е пети с 49 точки, като изостава на три точки от Атлетико Мадрид, който е на четвърто място в класирането.

Кръв в Ла Лига – тв камера нокаутира съдийка (СНИМКИ)