Панатинайкос и АЕК Атина завършиха наравно 1:1 в дербито от 24-ия кръг на гръцкия шампионат. Главен рефер на мача бе най-добрият български съдия Георги Кабаков. Той ръководи двубоя от шампионата на южната ни съседка по покана на Марк Клатенбърг, който е шеф на съдийската комисия на Гърция.

Георги Кабаков ще свири мач в Гърция

Двата отбора проявиха спортсменство и пред Кабаков нямаше много работа особено през първата част. Спорни моменти също липсваха, така че може да се определи като спокойно и рутинно съдийството на българския рефер.

И двете попадения паднаха след почивката. Домакините от Панатинайкос поведоха с гола на Фран Велес в 58-ата минута. Това отвори и изнерви с една идея мача. Поради тази причина Кабаков трябваше да бръкне в джобчето си и да покаже няколко жълти картона.

Отговорът на АЕК Атина дойде в 73-тата минута, когато Леви Гарсия възстанови равенството. До последния съдийски сигнал на Кабаков нито един от двата тима не успя да реализира и да се добере до пълния комплект точки.

Бившият играч на ЦСКА Юнус Санкаре за трети пореден мач остана извън групата на Панатинайкос.