Без победител в битката на дъното в Серия А (ВИДЕО)

Каляри и Салернитана не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в битката в дъното на Серия А. Леонардо Паолети отбеляза за сардинците двайсет минути преди последния съдийски сигнал, но в края на редовното време гостите се добраха до точката с попадението на Федерико Бонацоли.

От началото на сезона двата тима са сред най-зле представящите се в италианския елит. След ремито Каляри остава предпоследен с 8 точки, докато Салернитана е на дъното с равен актив от 8 пункта. .

Най-чистото голово положение през първата част дойде в 42-рата минута. Тогава Надир Дзортеа обстрелва вратата на домакините, но прати топката покрай вратата.

Втората част започна по-добре за Каляри и в 73-тата минута тимът излезе напред в резултата. Жоао Педро изведе Леонардо Паволети, който от непосредствена близост порази целта за 1:0.

Каляри се опита да съхрани крехкия си аванс до края, но не успя да го стори. В добавеното време на мача Салернитана успя да стигне до изравнителния гол. В 90-ата минута Федерико Бонацоли засече подаване в наказателното поле и донесе точката на своя отбор.

В следващия кръг от шампионата Каляри гостува на Верона, докато Салернитана посреща Ювентус.