Лас Палмас и Майорка не се победиха и завършиха наравно 1:1 в дерби на Канарските и Балеарските острови от първия кръг на Ла Лига.

Майорка първи имаше шанс да отбележи гол в 22-рата минута, когато Даниел Родригес получи топката около точката за дузпата и стреля мощно, но в десния страничен стълб.

Лас Палмас получи дузпа в 28-ата минута, която минута по-късно бе изпълнена и реализирана от Джонатан Виера – 1:0.

Майорка също получи 11-метров наказателен удар в 39-ата минута за нарушение на Кариан. Ведат Муриджи застана зад топката, но уцели напречната греда.

Дълбоко в добавеното време на срещата попадение за гостите, дело на Амат Диедиу не бе признато заради засада.

Отборът от Балеарските острови продължи да е настоятелен и в 52-рата минута Ману Морланес нанесе силен удар, който бе спасен от вратаря Алваро Вайес.

Девет минути по-късно Даниел Родригес нанесе удар от границата на наказателното поле, който мина малко над вратата.

Натискът на Майорка даде резултат в 70-ата минута, когато Сержи Дардер центрира към Антонио Раийо, а той с глава прати топката в мрежата за крайното 1:1.