Без трима от най-добрите си Габон измъкна точка от Гана (ВИДЕО)

Габон и Гана не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от група C на Купата на африканските нации. Андре Аю изведе ганайците напред в резултата, но малко преди края Джим Алевина възстанови равенството.

В мача не взеха участие трима от най-добрите габонски футболисти, включително голямата звезда Пиер-Емерик Обамеянг. Той, Марио Лемина и Аксел Мейе страдат от сърдечни проблеми след прекарания наскоро коронавирус.

След ремито Габон е втори в групата с 4 точки, Гана е трети с 1. Лидер остава Мароко с 6. По-рано днес мароканците се справиха с Коморските острови и вече са сигурни участници в елиминационната фаза на надпреварата.

С първата по-сериозна опасност за една от двете врати падна и първият гол. Андре Аю напредна с топка в крака и с хубав удар по земя прати топката в мрежата за 1:0 в полза на Гана.

До почивката Габон изглеждаше в ступор и не съумя да възстанови равенството. В началото на второто полувреме нито един от двата отбора не съумя да наложи контрол върху събитията на игрището и сериозни голови опасности липсваха.

Десетина минути преди края Джордан Аю стреля директно от пряк свободен удар, но топката се отби от страничния стълб.

В 85-ата минута Аарън Бупендза овладя в наказателното поле, но ударът му премина встрани от целта. Три минути по-късно Габон все пак стигна до гола. В герой за символичните домакини се превърна Джим Алевина, който пласира хубав удар в долния ъгъл на вратата и не остави шансове на противниковия страж.

След последния съдийски сигнал футболистът на Гана Бенджамин Тете се нахвърли върху съдиите и получи директен червен картон.

В последния кръг от груповата фаза Габон се изправя срещу Мароко, а Гана ще премери сили с аутсайдера Коморските острови.

Обамеянг страда от сърдечни проблеми след прекарания COVID-19

Звезди на Ливърпул не се победиха в Купата на Африка (ВИДЕО)

Мароко направи куп пропуски, но не изпусна победата срещу Коморските острови (ВИДЕО)