Локомотив Пловдив победи ЦСКА 1948 с 2:1 на стадиона в парк „Лаута“ в приятелски мач, който бе помрачен от контузията на младия защитник на „червените“ Михаил Цонев след брутално влизане на бранителя на „смърфовете“ Ефе Али.

Второто полувреме се игра при изключително лоши метеорологични условия, като на терена натрупа сняг, от който дори не се виждаха очертанията. Логиката сочеше срещата да бъде прекратена в даден етап, тъй като от нея не можеше да се стигне до нищо позитивно в чисто футболен план.

До края на подготовката за Локомотив Пловдив предстоят спаринги с Пирин Благоевград, Берое и Етър Велико Търново, докато ЦСКА 1948 ще срещне Арда Кърджали, Монтана и Хебър Пазарджик.

В 11-ата минута се стигна до първото интересно положение в срещата. Бабакар Дион получи дълго подаване и опита успореден пас към свой съотборник, но Райън Бидунга изчисти малко пред голлинията в корнер.

От последвалия ъглов удар Локомотив Пловдив излезе напред в резултата. В 12-ата минута Мартин Паскалев бе забравен от защитата на ЦСКА 1948 и с глава прониза Генадий Ганев за 1:0.

В 16-ата минута Мартин Райнов фаулира Валентин Йосков на границата на наказателното поле. Ивайло Чочев пусна към Емил Ценов, който стреля от около 15 метра, но бе блокиран, топката падна на крака на Емил Виячки, който стреля от дистанция към долния десен ъгъл, но Динко Хоркаш се справи.

Пет минути след това Хоркаш изчисти лошо топката, Емил Ценов пресече и намери Радослав Кирилов, който продължи към Ивайло Чочев, а той от своя страна стреля от около 20 метра, но на сантиметри над напречната греда.

В 23-ата минута Локомотив Пловдив изнесе топката през центъра, Димитър Илиев намери Евандро на границата на наказателното поле, той стреля технично към долния десен ъгъл и не остави шансове на Ганев, покачвайки на 2:0.

В 34-ата минута Емил Ценов се оказа на върха на атаката и нанесе удар, но право в ръцете на Динко Хоркаш. Две минути по-късно Локомотив отговори с далечен изстрел на Бабакар Дион, който бе избит от Ганев.

В 41-вата минута Бирсент Карагарен проби добре отдясно и намери Радослав Кирилов около точката на дузпата, но шутът му бе блокиран.

В последната минута от първото полувреме Христо Иванов допусна груба грешка, при която Емил Ценов отне топката и изведе Радослав Кирилов очи в очи с Динко Хоркаш, но ударът на крилото премина покрай левия страничен стълб.

Второто полувреме започна при натрупана снежна покривка, която скри очертанията на терена  те не се виждаха по никакъв начин. В употреба влязоха резервни оранжеви топки.

Първата интересна ситуация през втората част дойде в 54-ата минута, когато Антонио Вутов с глава засече центриране от корнер, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

В 65-ата минута Ефе Али влезе брутално в краката на Михаил Цонев и абсолютно закономерно получи директен червен картон. Това доведе до сериозна контузия и младият защитник бе сменен принудително.

Седем минути след това Емил Виячки засече с глава центриране от корнер, но над вратата. Четири минути по-късно удар на Антонио Вутов по земя премина на сантиметри от вратата на Локомотив Пловдив.

В 82-рата минута ЦСКА 1948 върна едно попадение. Никола Илиев получи топката в наказателното поле и стреля силно в близкия ляв ъгъл, като не остави шансове на Динко Хоркаш. Юношата на Ботев Пловдив с жест провокира феновете на Локомотив, които го „грабнаха“.

В 89-ата минута след центриране на Антонио Вутов от ъглов удар Реян Даскалов стреля с глава в напречната греда, след което се стигна до разбъркване в наказателното поле на Локомотив, но отбраната на "смърфовете" се справи, а това бе и последното интересно положение в мача.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА 1948 2:1
1:0 Мартин Паскалев 12‘, 2:0 Евандро 23‘, 2:1 Никола Илиев 82‘

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 17. Мартин Райнов, 7. Бабакар Дион, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 11. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 98. Валентин Йосков, 91. Раян Бидунга, 6. Стив Фуртадо