БФСки награди най-добрите си състезатели

dsport.bg

Българската федерация по ски награди днес най-добрите състезатели в четирите си направления, за постиженията им през изминалия сезон. Заради пандемията в церемонията участваха само призьорите и ръководството на БФСки. Президентът на федерацията и член на Съвета на ФИС Цеко Минев награди най-добрите в алпийските ски:

Купа „България“

Мъже – Калин Златков (Юлен)

Жени – Юлия Златкова (Юлен)

Купа „Надежди“

Момичета U14

Катерина Ваклиева (Грийн роуд)

Момчета U14

Мартин Данев (Витоша ски)

Момичета U16

Бояна Радева (Юлен)

Момчета U16

Борислав Хаджистоянов (Юлен)

Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки връчи купите на най-добрите състезатели в ски скока.

  • Купа „България“
  • мъже – Владимир Зографски (НСА)
  • Купа „Надежди“
  • момчета старша – Георги Караджинов (ОТП)
  • Купа „Надежди“
  • момичета младша – Божидара Бакова (Бояна тийм)
  • Купа „Надежди“
  • момчета младша – Алек Фешев (Бояна тийм)

Призьорите в сноуборда получиха купите си от президента на БФСки и член на Съвета на ФИС Цеко Минев.

Купа „България“

  • Паралелни дисциплини мъже – Радослав Янков (Амерспортс)
  • Купа „България“
  • Паралелни дисциплини жени – Теодора Пенчева (Амерспортс)
  • Купа „България“
  • Свободен стил мъже – Петър Гьошарков (Бороборд)
  • Купа „България“
  •  Свободен стил жени – Кристияна Тонева (Мотен)
  • Купа „Надежди“
  • момчета старша – Иван Иванов (Мотен)
  • Купа „Надежди“
  •  момчета младша – Ивайло Ерменков (Блейд)
  • Купа „Надежди“
  • момичета старша – Андреа Коцинова (Блейд)
  • Купа „Надежди“
  •  момичета младша – Яна Попова (Бороборд)

Генералният секретар на БФСки Пепа Мицева връчи призовете на най-добрите в ски бягането:

Ски бягане

купа България 

Мъже- Веселин Цинзов, АСК „Ал. Логитикс“

Жени – Теодора Малчева, СК„Амбарица Ски“

Купа Надежди  - М/Ж U12, 14

Момичета старша възраст- Паолина Ракова, СК „Паничище 2009“

Момчета старша възраст- Георги Джоргов,   СК „Паничище 2009“

Момичета младша възраст- Стефани Йорданова, СК „Амбарица Ски“

Момчета младша възраст – Максим Шушков, СК „Паничище 2009“

Купа  „Олимпийска надежда” -М/Ж U16

Девойки младша възраст- Ивайла Василева, АСК „Ал. Логистикс“

Юноши младша възраст- Георги Наумов, СК „Паничище 2009“

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още