Аталанта се издъни срещу Шахтьор Донецк във втори мач от група C на Шампионската лига. Двубоят между двата тима завърши при резултат 2:1 в полза на украинците. Първият гол за гостуващия тим, който изоставаше в резултата, вкара Жуниор Мораеш. Португалецът носи екипа на българския ЦСКА през сезон 2011/2012. Победното попадение пък бе дело на Манор Соломон в последните секунди от двубоя. За италианците точен бе Дуван Сапата.

Домакините доминираха през всички 90 минути на стадион „Сан Сиро" в Милано, но в крайна сметка загубиха.

Още в 16-ата минута се откри златен шанс пред тях. Техен играч бе повален от противников състезател в наказателното поле. Главният съдия нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Зад топката застана опитният Йосип Иличич, но неговият удар бе отразен от стража на украинците Андрий Пятов, който хвана ъгъла и отрази.

Все пак 10-тина минута по-късно Аталанта постигна своето. Дуван Сапата засече с глава центриране от десния фланг и откри резултата.

В 41-ата минута дойде звездният миг за Жуниор Мораеш. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря Пиерлуиджи Голини, преодоля го и вкара на празна врата за 1:1. За ЦСКА той има на сметката си 17 попадения в 26 мача в рамките на една кампания преди да бъде привлечен от украинския Металург Донецк.

Второто полувреме бе изцяло под диктовката на отбора домакин. Аталанта изпусна редица страхотни положения да поведе отново в резултата. Няколко добри изяви направи и стражът на Шахтьор Андрий Пятов. Равенството, разбира се, не бе по вкуса на италианците, които се втурнаха в атака, търсейки пълния комплект точки. Логично това действие отвори много празни пространства пред украинците, които дочакаха своя миг секунди преди последния съдийски сигнал.

В 95-ата минута на мача мълниеносна контраатака оформи крайния резултат. В герой се превърна влезлият от пейката 20-годишен израелец Манор Соломон. Това бе първият му гол, отбеляза за първия отбор в европейските клубни турнири и втори изобщо.

Следващото препятствие в Шампионската лига пред последния в група C отбор на Аталанта е Манчестър Сити. Шахтьор посреща Динамо Загреб у дома.