Бивш играч на Лудогорец приближи Ювентус до титлата в Серия А

Лацио изпусна аванс от два гола при гостуването си на Аталанта и в крайна сметка загуби с 2:3 при визитата си на стадион „Атлети Адзури д'Италия“ в мача от 27-ия кръг на Серия А. Бившият футболист на Лудогорец Хосе Паломино донесе успеха на отбора от Бергамо. Грешката на „римските орли“ може да им струва много скъпо в борбата за титлата с Ювентус, който вече се откъсна на четири точки пред тях.

Лацио поведе още в 5-ата минута, когато при опасна контраатака Мартин де Руун бе принуден да си отбележи автогол.

Лацио поведе с 2:0 в 11-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич с удар от разстояние прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Голини.

Гостите можеха да вкарат трети гол в 27-ата минута, но Чиро Имобиле направи много сериозен пропуск.

Аталанта можеше да намали пасива си в 28-ата минута, но ударът на Алехандро Гомес бе отразен от Томаш Стракоша.

Чиро Имобиле направи нов много сериозен пропуск в 29-ата минута,

Томаш Стракоша направи ново страхотно спасяване в 31-ата минута, отразявайки много опасен удар на Руслан Малиновски.

Аталанта намали изоставането си в резултата в 38-ата минута, когато Ханс Хатебур центрира в наказателното поле на Лацио, където Робин Госенс засече топката с глава и я вкара във вратата на Стракоша.

Аталанта успя да изравни резултата в 66-ата минута. Руслан Малиновски с далечен удар прати топката под напречната греда във вратата на Стракоша.

Аталанта осъществи пълен обрат в 80-ата минута. Алехандро Гомес центрира от корнер в наказателното поле на Лацио, където Стракоша увисна и бившият футболист на Лудогорец Хосе Паломино с глава вкара топката във вратата на „римските орли“.

След тази загуба Лацио е на второ място с 62 точки, като изостава на четири от лидера Ювентус. Аталанта е четвърти с 54 точки, а Интер е трети с 58 точки.