Бивш играч на Славия с първа победа в Белгия

Веско Вълчев Веско Вълчев

Бившият футболист на Славия Димитър Велковски постигна първа победа с новия си клуб Серкъл Брюж. Велковски започна като титуляр и игра 90 минути като централен бранител при успеха с 3:2 над Мехелен. Въпреки това обаче отборът на Велсковски остава твърдо на последно място в класирането на 6 точки от предпоследния.

Мачът започна добре за Серкъл Брюж, който за 6 минути поведе с 2:0 с голове на Епел и Хотич. В 10-ата минута гостите от Мехелен върнаха едно попадение чрез Ванлерберге, а в 82-ата успяха и да изравнят чрез Ван Дам.

Драматичният завършек на мача бе в 92-ата минута, когато Петерс от домакините вкара победния гол с тупалка извън наказателното поле.

Димитър Велковски направи трансфер в Серкъл Брюж преди две седмици и вече играе втори официален мач в белгийския елит.