Астана разби Корвинул Хунедоара с 6:1 в мач-реванш от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и по този начин се класира за плейофите в турнира с общ резултат 8:2.

В Казахстан бившият отбор на Станимир Стоилов поведе с гол на Чинеду Гофри в 13-ата минута.

Попаденията буквално започнаха да валят през втората част. Марин Томасов вкара за 2:0 в 57-ата минута, а Годфри направи резултата класически с втория си гол в 68-ата минута.

Назим Грипши вкара в 73-ата минута, а 3 по-късно асистира за втория гол в срещата на Томасов.

Михай Велисар върна гол в 78-ата минута за Корвинул, за който на върха на нападението започна бившия футболист на ЦСКА и Левски Серджиу Буш.

До края на срещата Астана стигна до шести гол, дело на Елхан Астанов в 84-ата минута, който оформи крайния резултат в срещата.

Керкез: Залогът е място в плейофите и никой няма право да се оплаква от умора преди този двубой (ВИДЕО)

В реванш от същия кръг на турнира Омония Никозия спечели с 2:0 гостуването си на Фехервар и с общ резултат 3:0 продължава към плейофите в третия по сила европейски клубен турнир. Точни в Унгария за гостите от Кипър бяха Уили Семедо и Андроникос Какулис.

В двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа Ригас от Латвия премаза андорския Санта Колома със 7:0 и продължава напред в турнира с общ резултат 9:0.

Янис Икаунейкс реализира хеттрик в рамките на 20 минути – във 2-ата, 10-ата и 22-ата минути. Зига Липушек се разписа преди това в 17-ата минута, а до края на първата част латвийците вкараха и пети гол чрез Виктор Осуагву в 44-ата минута.

След почивката точни за Ригас бяха Мартинс Кингурс в 67-ата и Петр Марес в 77-ата минута от дузпа.

Валентин Илиев: Знаем, че трябва да започнем мача все едно е 0:0