Интер Маями продължава към полуфиналите на турнира Купата на лигите, след като отстрани по пътя си на четвъртфинал Шарлът. Лионел Меси и компания се наложиха над своя опонент с изразителното 4:0 на стадион „DRV PNK“. Попаденията за Интер бяха дело на Жозеф Мартинес, Роберт Тейлър, Лионел Меси и автогол на Адилсон Маланда от Шарлът.

Тръпката е навсякъде с efbet.com

На вратата на Шарлът бе бившия вратар на Лудогорец Кристиян Кахлина, който допусна четири гола от Лионел Меси и Интер Маями, и най-вероятно ще се опита възможно най-бързо да забрави този двубой.

Двубоят започна с натиск на домакините. В 12-ата минута Интер Маями получи правото да изпълни дузпа, след като крайният бранител на Шарлът Харисън Афул повали в наказателното поле навлизащия Бенджамин Кремасчи. Жозеф Мартинес се нае с изпълнението и изведе „фламенготата“ напред в резултата.

Серхио Бускетс изведе Де’Андре Йедлин по десния фланг на нападението на Интер в 32-рата минута, след което американският национал сви топката за Роберт Тейлър, който навлезе в наказателното поле от втора позиция и с първото си докосване реализира във вратата, пазена от бившия страж на Лудогорец – Кристиян Кахлина.

Диего Гомес навлезе отляво в наказателното поле и потърси Леонардо Кампана, който бе останал сам на втора греда. Адилсон Маланда се опита да изчисти, но изпрати топката в собствената си врата в 78-ата минута.

Аржентинската суперзвезда на Интер Маями Лионел Меси не пропусна да добави името си сред голмайсторите и в този двубой, след като в 86-ата минута получи топката на чиста позиция от Кампана и с първото си докосване опъна мрежата на Кахлина.

Интер Маями очаква своя претендент на полуфинала на Купата на Лигите, като другите отбори, които стигнаха до фаза на турнира са Нашвил, Филаделфия Юниън и Монтерей.

Меси и прекият свободен удар – хитрува ли аржентинецът преди последния си гол? (ВИДЕО)

Това ли е ключът на Лионел Меси за страхотните изпълнения на преки свободни удари?