Илиян Радулов постигна трета поредна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под №6 българин се наложи с 6:3, 6:2 над №28 в световната ранглиста Николай Будков Кяер от Норвегия. Срещата продължи 62 минути.

Радулов спечели пет поредни гейма за да вземе първата част с 6:3 и да поведе във втората с 2:0. Българинът направи още един пробив за 5:3, а след това затвори мача с гейм на нула.

Преди този мач Илиян елиминира Пол Барбие Газьо от Франция и Матич Крижник от Словения.

За място на полуфиналите Радулов ще играе срещу №4 в схемата Купер Уилямс от САЩ.

За съжаление Росица Денчева отпадна в третия кръг на сингъл при девойките. Българката отстъпи с 3:6, 1:6 на поставената под №2 в схемата и втора в световната ранглиста Клърви Нгунуе от САЩ.

Денчева поведе с 3:1 в първия сет и имаше точка за пробив за 4:1, но не успя да се възползва. След това българката загуби 11 от следващите 12 гейма.

Преди този мач Роси постигна две страхотни победи. На старта Денчева разгроми с 6:0, 6:1 в №14 в схемата Теодора Костович от Сърбия. Във втория кръг българката елиминира с 6:2, 6:3 Ела Милич от Словения.

Сабаленка продължава пътя си към върха на ранглистата след класиране на полуфиналите на Уимбълдън