Арсенал постигна много драматичен обрат срещу Витория Гимараеш с 3:2. Мачът на "Емирейтс" в Лондон бе от Група F в Лига Европа. Големият герой за "топчиите" бе Николас Пепе, който се появи като резерва в 75-ата минута. Той вкара на два пъти от преки свободни удари, за да донесе успеха.

Иначе португалците изиграха страхотно първо полувреме. Едуардс откри за гостите още в 9-ата минута, но младокът Мартинели изравни в 32-ата. Витория удари още един път съперника си преди почивката. Дуарте вкара за 2:1 в 37-ата минута.

През второто полувреме португалците се защитаваха умело. Но това бе до влизането на Николас Пепе. Той се появи на мястото на направилия много слаб мач Александър Лаказет. Крилото успя да вкара на два пъти от преки свободни удари съответно в 80-ата и 90-ата минути, за да донесе трите точки на "топчиите".

В другия мач Антрайхт Франкфурт спечели с 2:1 у дома срещу белгийския Стандард Лиеж. Точни за немците бяха Абрахам (28) и Хинтерегер (73). За отбора от Белгия реализира Амала 8 минути преди края.

Арсенал оглавява групата с 9 точки. С 6 на второ място е Айнтрахт. Следва Стандард с 3, а последен Витория без актив.