Боксьор, волейболисти и Адриан Андреев сред най-добрите на СУ "Васил Левски"

dsport.bg

Европейският шампион по бокс за младежи Ясен Радев бе избран за спортист №1 на 166-о Спортно училище „Васил Левски“ за 2019 г. Той получи приза си на емоционална церемония от президента на боксовата федерация Красимир Инински.

Втори в класацията е сребърният медалист от Европейско първенството по кану-каяк за младежи Денис Димитров, а на трета позиция се наредиха четирима волейболисти на Левски, част от националния ни отбор, който завоюва сребро на Европейския шампионат до 17 години – Стоил Палев, Александър Николов, Владимир Гърков и Лазар Бучков. Миналогодишният победител Адриан Андреев, част от отбора ни по тенис, който направи фурор на ATP Cup, се нареди на четвърто място.

На официалната церемония в 166-то СУ „Васил Левски“ присъстваха кметът на район „Подуяне“ Ева Митова, нейната заместничка Ани Бързанова, председателят на Обединени спортни клубове „Левски Бранимира Цветанова, множество ръководители на федерации, „сини“ клубове, спортни легенди и представители на Министерството на младежта и спорта и Столична община, както и бащата на петия в класацията Виктор Марков - Рангел Марков, който е вицепрезидент на федерацията ни по тенис и кмет на район „Банкя“.

ПРИЗЬОРИТЕ ОТ СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА 166 СПОРТНО УЧИЛИЩЕ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

№1 – ЯСЕН РАДЕВ – БОКС – ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН

№2 – ДЕНИС ДИМИТРОВ – КАНУ-КАЯК – II м. ЕП   и IV м. СП

№3 – СТОИЛ ПАЛЕВ,  АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ,  ВЛАДИМИР ГЪРКОВ,  ЛАЗАР БУЧКОВ  – ВОЛЕЙБОЛ – II м. ЕП до 17г.

№4 – АДРИАН АНДРЕЕВ – ТЕНИС

№5 – ВИКТОР МАРКОВ – ТЕНИС – III м. ЕП и Vм. СП

№6 – НИКОЛАЙ ЗАФИРОВ  – БОКС – III м. ЕП

№7 – МОНИКА ЗАРКОВА – ХУД.ГИМНАСТИКА – III м. отборно ЕП

№8 – ТЕОДОР ИЛИЕВ – КАРАТЕ КИОКУШИН – II м. Световна купа киокушин

№9 – ИЗАБЕЛА СОКОЛОВА – ЛЕКА АТЛЕТИКА – I м. - БП и   ИВАЙЛО ПЕЙЗАНОВ  - I м. БП - КЛ.БОРБА

№10 – ДАНИЕЛА БРЪСНАРОВА  –  II м. БП - СВ.БОРБА  и НИКОЛАЙ ЙОВЧЕВ – II м. БП - ДЖУДО

НАЙ-ПЕРСПЕКТИВЕН ФУТБОЛИСТ

МАРТИН ПЕТКОВ – нац. състезател до 17г.

НАЙ-ПЕРСПЕКТИВЕН СЪСТЕЗАТЕЛ

  • ЛЕОНОР БОЖАНОВА – нац. състезател  ХУД.ГИМНАСТИКА
  • ТАТЯНА ВОЛОЖАНИНА – нац. състезател  ХУД.ГИМНАСТИКА
  • ИВАНА НИКОЛОВА –  нац. състезател СПОРТНА СТРЕЛБА
  • ВИКТОРИЯ БОЙНОВА– нац. състезател СВ.БОРБА
  • ДЖЕРЕМИ  КОЛЕВ -  нац. състезател БАСКЕТБОЛ

НАЙ-ДОБЪР ТРЕНЬОР

ВЛАДИСЛАВ ГЕОРГИЕВ – БОКС

МАЯ НИКОЛОВА - ВОЛЕЙБОЛ

ОТБОР НА ГОДИНАТА - ВОЛЕЙБОЛ - кадети

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

✖️
ПРЕМЕСТИ ТУК, ЗА ДА ЗАТВОРИШ