Болоня продължава със силното представяне от началото на сезона и успя да детронира носителя на Купата на Италия Интер. „Рособлу“ поднесе една от най-големите сензации в турнира, след като след обрат спечели с 2:1 след продължения при гостуването си на „Джузепе Меаца“ от 1/8-финалите на надпреварата.

Федерико Раваля направи страхотно спасяване в 31-ата минута след удар на Давид Фратези.

В 53-ата минута пред Марко Арнаутович се откри много добра възможност, но ударът му не намери целта.

Федерико Ла Пена свири дузпа за Интер в 64-ата минута. Лаутаро Мартинес изпълни дузпата, но Федерико Раваля се намеси страхотно и отрази.

Мартинес направи нов много сериозен пропуск в 68-ата минута, когато получи топката на отлична позиция, но я изпрати над напречната греда в аут.

Раваля направи ново превъзходно спасяване в 86-ата минута след удара на Федерико Димарко.

Интер поведе в резултата в 92-ата минута, когато Димарко центрира от корнер в наказателното поле на Болоня, където Карлос Аугусто бе изпусна и с глава вкара топката във вратата на Раваля.

Болоня успя да изравни резултата в 112-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Интер, Аудео увисна, Зиркзее успя да отклони топката с пета към Сам Беукема и той отблизо вкара във вратата на „нерадзурите“.

Болоня шокира Интер в 116-ата минута. Гостите организираха много добра контраатака, при която Зиркзее пусна към Дан Ндойе, който излезе сам срещу Аудеро, след което технично го прехвърли, пращайки топката във вратата му.

По този начин Болоня се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия, където ще се изправи срещу Фиорентина.