Борнемут се наложи над Манчестър Юнайтед с 3:0 на „Олд Трафорд“ в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. Доминик Соланке даде аванс на „черешките“ в 5-ата минута. Филип Билинг удвои преднината на своя тим в 69-ата минута, а пет по-късно Маркос Сенеси вкара третия гол за Борнемут.

След този успех „черешките“ събраха актив от 19 точки, заемайки 13-о място във временното класиране във Висшата лига. Манчестър Юнайтед остава на 6-а позиция с 27 точки, изоставайки на 10 от върха.

Двубоят започна с натиск от страна на Борнемут. В 5-ата минута Люис Кук напредна отдясно и сви топката за Доминик Соланке, който изпревари персоналния си пазач и пусна топката покрай Андре Онана, за да даде аванс на своя тим.

Маркъс Тавърниър прати топката за втори път във вратата на Манчестър Юнайтед в 24-ата минута, но голът му не бе зачетен заради положение на засада.

Доминик Соланке получи топката в наказателното поле на „червените дяволи“ в 40-ата минута, след което стреля, но право в десния страничен стълб на вратата, пазена от Андре Онана.

Манчестър Юнайтед натисна в дебютните минути на второто полувреме, но не успя да стигне до нищо интересно пред вратата на Нето.

Маркъс Тавърниър напредна чрез дрибъл по крилото, след което центрира на втора греда, където Филип Билинг се извиси над Люк Шоу, за да прати топката за втори път във вратата на Манчестър Юнайтед в 69-ата минута.

Само пет минути по-късно Борнемут стигна и до трети гол във вратата на Андре Онана, когато Малкъс Тавърниър центрира на втора греда от корнер, където Маркос Сенеси стреля с глава към десния ъгъл на вратата и порази целта.

Скот Мактоминей получи топката на границата на наказателното поле на Борнемут в 76-ата минута и стреля, но бранител на „черешките“ самоотвержено се хвърли на шпагат и блокира изстрела на футболиста на Манчестър Юнайтед.

Софиян Амрабат върна неразчетено топката за Джони Еванс, който изгуби притежанието. От ситуацията се възползва Данго Утара, който преодоля Андре Онана и чукна топката в опразнената врата. Голът обаче не бе зачетен заради игра с ръка на нападателя на Борнемут в първата минута от добавеното време.