Борнемут спечели точка при гостуването на Астън Вила с последния удар във вратата на домакините, а мачът на „Вила Парк“ завърши 1:1.

Домакините поведоха в 76-ата минута, когато Рос Баркли отбеляза за 1:0, но в 97-ата минута Еванилсон изравни. Гостите имаха възможност да изпълнят пряк свободен удар, Тавърниър центрира, а Еванилсон с глава мушна топката във вратата на Астън Вила.

През първото полувреме гол на МакГин не бе зачетен за заради засада..

В 24-ата минута Амаду Онана си освободи пространство и стреля към вратата на гостите, но Марк Травърс спаси.

Последва ситуацията, при която Джон МакГин отбеляза гол, след пас на Уоткинс, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 34-ата минута гостите от Борнемут бяха близо до гол. Джъстин Клуиверт стреля, но Мартинес спаси.

Едри Нгойо също можеше да отбележи, но и този път Травърс се спаси.

В 64-ата минута Оли Уоткинс се възползва от центриране в наказателното поле и насочи топката с глава, но Травърс отново се справи.

Стигна се до 76-ата минута, когато Астън Вила повече, след като Лийн Бейли пусна към Рос Баркли и той реализира.

Дълбоко в добавеното време обаче гостите изравниха и взеха 12-а точка от началото на сезона.

Ранен гол на Холанд качи Манчестър Сити на върха във Висшата лига (ВИДЕО)