Борусия Дормунд започна сезона с победа

Борусия Дортмунд започна с категорична с победа сезона в Бундеслигата. Тимът се наложи над Аугсбург с 5:1 след обрат.
Гостите от Бавария изненадаха "жълто-черните" и откриха резултата с първата си атака още в 29-та секунда след попадение на нападателя Флориан Нийдерлехнер. Отговорът на Дортмунд не закъсня и домакините изравниха две минути по-късно. Пако Алкасер възстанови равенството в срещата след удар от близко разстояние, като топката попадна в краката му, след слаба намеса на вратаря Кубек.

Борусия Д включи на скорост през второто полувреме. Тимът вкара три гола за 8 минути, с което уби надеждите на Аугсбург да вземе нещо от мача. Първо Джейдън Санчо се отчете с попадение в 51-ата минута. Шест минути по-късно точен бе и Марко Ройс след неумела изява в защитата на Аугсбург. Пако Алкасер реализира втория си гол в мача в 59-ата минута. Разгромът оформи Юлиан Бранд осем минути преди края.

По същото време Вердер Бремен, където помощник-треньор е Илия Груев претърпя изненадващо поражение в домакинската среща с Фортуна с 1:3.