Борусия Дортмунд направи Байерн шампион (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен спечели титлата в Първа Бундеслига без игра, след като РБ Лайпциг загуби с 2:3 гостуването на Борусия Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“ от 32-ия кръг на шампионата. Успехът е много важен за домакините в битката им за топ 4 и класиране в Шампионска лига през следващия сезон. В герой за Борусия се превърна Джейдън Санчо, който вкара два гола в срещата.

Първото опасно положение в мача бе в 3-ата минута пред вратата на Борусия Дортмунд. Хий-чан Хван бе изведен на добра позиция и стреля, но ударът му бе отразен от Марвин Хитц.

Борусия Дортмунд поведе в резултата в 7-ата минута, когато Торган Азар подаде към Марко Ройс, а той вкара топката във вратата на Петер Гулачи.

Борусия Дортмунд удвои своя аванс в 51-ата минута след попадение на Джейдън Санчо.

РБ Лайпциг намали своя паси в мача в 63-ата минута, когато Емил Форсберг центрира от корнер в наказателното поле на Борусия, където Лукас Клостерман скочи най-високо и вкара топката във вратата на Марвин Хитц.

Пред Дани Олмо се откри страхотна възможност в 69-ата минута, но ударът му не беше точен.

РБ Лайцпиг успя да изравни резултата в 77-ата минута, когато Хий0чан Хван пусна перфектен пас към Дани Олмо, който на празна врата не пропусна да вкара.

Борусия Дортмунд отново поведе в резултата с втория гол на Джейдън Санчо в мача в 87-ата минута.

С тази победа Борусия Дортмунд събра актив от 58 точки и е на четвърто място, но има мач повече от петия Айнтрахт Франкфурт, който изостава с две точки. РБ Лайпциг е втори с 64 точки и няма как да достигне Байерн Мюнхен.

В друг мач от кръга Волфсбург направи много важна крачка към гарантирането си на място в топ 4 и участие в Шампионска лига през следващия сезон, след като победи с категоричното 3:0 като домакин Унио Берлин.

Йосип Брекало се отличи с хеттрик, реализирайки голове в 12-ата, 63-ата и 90-ата минута.

Волфсбург е трети с 60 точки, а Унио Берлин е осми с 46 точки.

Байер Леверкузен стъпи на криво, завършвайки 0:0 при гостуването на Байер Леверкузен, а Хофенхайм победи с 4:2 вече отпадналия от Първа Бундеслига отбор на Шалке 04.