Борусия Дортмунд се наложи над Вердер Бремен с 1:0 на „Сигнал Идуна Парк“ в мачот осмия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута, когато Емре Джан намери Юлиан Бранд с магичен пас, а вторият опъна мрежата на гостите и подене успеха на своя тим.

Борусия Дортмунд този път не позволи на Вердер Бремен дори да се опита да се доближи до обрата, който направи на този стадион на старта на миналия шампионат, когато изоставаше с 0:2 в 88-ата минути и съумя да достигне до 3:2, нанасяйки една от най-паметните загуби на „жълто-черните“ на „Сигнал Идуна Парк“.

След този успех Борусия Дортмунд оглави таблицата в Бундеслигата с актив от 20 точки, докато Вердер Бремен остава на 14-а позиция с 6 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които се радваха на солидна подкрепа от трибуните на „Сигнал Идуна Парк“. В 26-ата минута футболист на „жълто-черните“ се свлече в наказателното поле на Вердер, но Феликс Брих направи знак, че играта трябва да продължи.

Марко Ройс бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на гостите в 32-ата минута и шутира с първото си докосване от близко разстояние, но не успя да уцели целта.

Натискът на „жълто-черните“ продължи и през второто полувреме. В 54-ата минута Доньел Мален стреля с първото си докосване, след като получи топката в наказателното поле на Вердер, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

В 67-ата минута Борусия Дортмунд намери път към вратата, пазена от Микаел Цетерер. Емре Джан пусна майсторски пас между няколко футболисти и зад гърба на отбраната на Вердер, където Юлиан Бранд получи и копна стража на гостите, за да изведе своя тим напред в резултата.

Най-чистото положение в срещата за Вердер Бремен се откри в 82-ата минута, когато юношата на Борусия Дортмунд – Юстин Нджинма, получи топката в наказателното поле на домакините и стреля от малък ъгъл, но Грегор Кобел се намеси.