Холанд отново бележи при разгром на Дортмунд

Борусия Дортмунд нанесе първа загуба за годината на Айнтрахт Франкфурт. "Жълто-черните" разбиха с 4:0 "орлите" на "Сигнал Идуна Парк". Срещата бе от 23-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за победителите бяха дело на Лукаш Пишчек (33), Джейдън Санчо (50), Ерлинг Холанд (54) и Рафаел Герейро (74).

С успеха рурският гранд събра 42 точки и се изравни на второто място във временното класиране с РБ Лайпциг. Айнтрахт е девети с 28 точки.

По-добрата игра на домакините доведе до гол в 33-ата минута. Тогава Ашраф Хакими намери Лукаш Пишчек пред наказателното поле. Полският защитник овладя топката и със силен удар в десния ъгъл вкара за 1:0. Пет минути след началото на второто полувреме Борусия нанесе втори удар. Аксел Витсел намери Санчо отляво. Англичанинът преодоля хвърлилия се на шпагат Давид Абрахам и преодоля Трап за 2:0. В 54-ата минута преднината на "жълто-черните" стана класическа. Хакими получи топката в наказателното поле и пусна към Холанд, който я насочи във вратата за 3:0. Това бе осми гол на норвежеца в Бундеслигата. В 74-ата минута Рафаел Герейро оформи крайното 4:0. Португалецът се разписа с мощен удар от около 22 метра