Борусия Дортмунд победи със 7:0 нискоразрядния германски Вестфалия Ринерн в първата си контрола от предсезонната подготовка. За „жълто-черните“ предстоят мачове с Оберхаузен, Ерфбург, Сан Диего Лойъл, Манчестър Юнайтед, Челси и Аякс.

През първата част блесна голямата звезда на тима Марко Ройс. Лидерът на Борусия даде аванс на тима си в 12-ата минута, а в 24-ата покачи на 2:0. Той добави и асистенция на сметката си в 43-ата минута, когато осигури голово подаване за Юлиан Райкхоф.

Въпреки множеството промени, Борусия не намали оборотите и отбеляза още четири попадения през втората част. Пол-Филипп Бесонг бе точен в 53-ата и 67-ата минути, а в края на срещата по един гол вкараха Фалко Мичел и Принс Анинг.