Борусия Мьонхенгладбах с класика срещу Волфсбург

Борусия Мьонхенгладбах постигна комфортна победа с 3:0 в домакинството си на Волфсбург от 32-я кръг на Бундеслигата.

Две от попаденията във вратата на „вълците“ бяха дело на Джонас Хофман, след почивката едно добави  Ларс Щиндл.

Със спечелените три точки Борусия заема четвъртото място, на две пред Байер Леверкузен, който обаче е с мач по-малко.

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в 10-та минута с гол на Джонас Хофман, след като полузащитникът бе изведен чудесно от Брийл Емболо.

Само няколко минути по-късно Марин Понграчич пропусна да изравни резултата. Неговият изстрел премина встрани от вратата. Играчите на Волфсбург продължиха да притискат съперника си, но така и не успяваха да стигнат до по-чисти положения.

В 30-та Хофман отново бе изведен на чиста голова позиция след страхотна комбинация с Матиас Гинтер, като и този път полузащитникът не сбърка, покачвайки на 2:0 за Борусия.

До края на първото полувреме Матиас Гинтер и Ибрахима Траоре  можеха да увеличат преднината на своя тим, но не успяха да се възползват от шансовете си.

Втората част започна с по-добра игра за хората на Марко Розе. Джонас Хофман получи шанс да оформи своя хеттрик в срещата, но не успя да се възползва от него.

Натискът на Борусия обаче си каза думата, когато в 65-та минута резултатът стана 3:0 благодарение на Ларс Стиндъл.

До края на срещата домакините запазиха контрола върху мача и се поздравиха с крайния успех.

В следващия кръг от германския шампионат Борусия Мьонхенгладбах гостува на последния в класирането Падерборн. За Волфсбург пък предстои визита на Шалке.