Бостън се справи с Индиана и спечели Източната конференция (ВИДЕО)

Бостън Селтикс е на финал в плейофите на НБА, след като отстрани Индиана Пейсърс с 4:0. “Келтите” спечелиха 4-ия мач от серията със 105:102.

Както в два от предишните три двубоя във финалите на Изток, Индиана отново имаше своите шансове и пропусна да се възползва от преднината си във финалните минути.

Първите две четвърти бяха равностойни, като на почивката Бостън водеше с една точка. Следващите 12 минути преминаха при по-добра игра на “пешеходците”, които влязоха в последната четвърт с преднина.

В един момент авансът на Индиана стигна до 9 точки, но “келтите” направиха обрат. Решитеният кош бе дело на гарда Дерик Уайт, който отбеляза тройка 43 секунди преди изтичането на редовното време.

Бостън е шампион на Източната конференция за втори път в последните 3 години и чака на финала Далас Маверикс или Минесота Тимбърулвс. Далас води с 3:0.

В тазгодишните плейофи най-добрият отбор в редовния сезон вече се намира в серия от 7 поредни победи и е с впечатляващ баланс 6:0 в гостуванията си.

Джейлън Браун отново бе най-резултатен за Бостън с 29 точки, като той стана и MVP на финалите на Изток. Джейсън Тейтъм бе близо до трипъл-дабъл, след като завърши с 26 точки, 13 борби и 8 асистенции.