Ботафого до голяма степен си осигури участие във финала на Копа Либертадорес, след като размаза Пенярол с 5:0 в първия полуфинален мач между двата отбора.

На стадион „Нилтон Сантош“ в Рио де Жанейро първото полувреме завърши без голове, но с подчертана доминация на домакините.

Натискът на Ботафого продължи и след почивката, като даде резултат още в 51-ата минута, когато Луиз Енрике намери Джеферсон Саварино и той порази вратата на уругвайския гранд.

Това пречупи Пенярол, който инкасира втори гол 4 минути по-късно, а негов автор стана Александър Барбоса.

Точно преди изтичането на час игра Саварино се възползва от пас на Витиньо и реализира второто си попадение в мача.

Нещата излязоха от контрола на гостите в 73-ата минута, когато Енрике вкара за 4:0 след пас на Игор Жезус, който от своя страна оформи крайния резултат с попадение в 79-ата минута.

Реваншът на „Естадио Кампеон дел Сигло“ в Монтевидео е на 31 октомври, но предвид резултата в първия мач, трябва да стане невиждано чудо, за да може уругвайците да се класират за финала, където другият отбор ще бъде победителят от двойката Ривър Плейт – Атлетико Минейро.

Преди първия 1/2-финал в Копа Либертадорес: мелета, запален автобус и грабежи (ВИДЕО)