Ботев измъкна точка от Черно море във Враца

Димитър Пенев Димитър Пенев

Ботев Враца и Черно море завършиха 1:1 в първия мач от петия кръг на efbet лига. Тимът на Илиан Илиев бе на прага да постигна ценен успех, но врачани изравниха в края. Нападателят на "моряците" Исмаил Иса се разписа в последната минута от първото полувреме, с което откри резултата. Той се справи със защитата на врачани и излезе сам срещу вратаря Красимир Костов. Иса го преодоля и хладнокръвно вкара гола.
През втората част Ботев Враца се опита да натисне и имаше някои шансове да изравни. Стражът на "моряците" Иван Дюлгеров направи силен мач и сприраше всички удари към него. Това продължи до 89-ата минута. Тогава след центриране, Мирослав Будинов свали топката към Георги Вълчев, който донесе точката на Ботев.
Така Черно море отново изпусна победата по подобие на мача с Етър, когато "виолетовите" изравниха в края на мача за 1:1. "Моряците" остават непобедени, но само с 9 точки, на една зад лидерите Левски и Лудогорец, които са с мач по-малко. Ботев Враца пък прекъсна черната серия от три поредни загуби и вече има 4 точки.

Чуйте анализа на Георги Атанасов за двубоя във Враца.