Ботев Пловдив победи Царско село с 3:0 в контролна среща, играна на базата на „канарчетата“ в Коматево. Атанас Илиев отбеляза два гола, а Панайотис Лука си вкара автогол за успеха на пловдивчани.

С първи минути за пловдивчани се отчете новото попълнение Па Конате. Лошата новина за "жълто-черните" е травмата на Кристиан Добрев, която талантът получи още през първата част.

Царско село показа по-добра игра от Ботев през първото полувреме, но инкасира две попадения. Футболистите на Любослав Пенев създадоха няколко чисти голови положения. В 5-ата минута ботевистите получиха свободен удар пред наказателното поле, но шутът на Славчо Шоколаров се спря в стената.

В 16-ата минута Димитър Костадинов получи топката от Ивайло Марков и от точката за изпълнение на дузпа изпрати топката в аут. Минута по-късно Костадинов направи добър пробив отдясно, подаде към Стефан Христов, който обаче също не успя да уцели вратата.

В 19-ата минута Димитър Костадинов открадна топката от Янсен, напредна, центрира към наказателното поле и Панайотис Лука стреля с глава, но Янко Георгиев спаси.

В 28-ата минута Царско село направи добра атака с много подавания, топката стигна до Димитър Костадинов, който стреля, но Георгиев отново спаси.

Стигна се до 33-ата минута, когато Ботев направи една от малкото си атаки през първото полувреме. След центриране отдясно Атанас Илиев вкара за 1:0. 5 минути по-късно домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар встрани на наказателното поле. Славчо Шоколаров центрира и Панайотис Лука си отбеляза автогол.

Второто полувреме започна с добро положение за Царско село. Панайотис Лука стреля по диагонала, но Янко Георгиев отново спаси.

В 54-ата минута домакините направиха добра атака. Топката бе изпратена към Филип Филипов, който подаде към Атанас Илиев и нападателят реализира третото попадение в срещата.

До края на мача Царско село имаше добри възможности за гол, но не успя да върне попадение. В края на двубоя контузия получи Дилян Георгиев и се наложи за няколко минути в игра отново да се върне Мартин Кавдански.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЦАРСКО СЕЛО 3:0
1:0 Атанас Илиев (33), 2:0 Панайотис Лука (37-авт), 3:0 Атанас Илиев (54)

Ботев Пд: Янко Георгиев (46 - Георги Аргилашки), Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Кевин Янсон, Мите Цикарски (66 - Атанас Чернев), Реда Рабей, Славчо Шоколаров (80 - Анвар), Кристиан Добрев (29 - Бисер Бонев), Салиф Сисе (46 - Па Конате), Атанас Илиев

Царско село: Джони Пласид (69 – Михаил Иванов), Христо Попадийн, Иван Бандаловски, Мартин Кавдански (55 – Луис Педро), Ивайло Марков (59 – Дилян Георгиев), Лъчезар Балтанов (59 – Антонио Георгиев), Дилан Мертенс, Димитър Костадинов, Андерсон, Панайотис Лука (69 – Ален Стеванович), Стефан Христов (59 – Емануил Манев)