Ботев Пловдив записа втора победа в контролните срещи от подготвителния си лагер в Турция. „Канарчетата“ надделяха с 1:0 над Рубин Казан в четвъртата си проверка на турска земя. Единственото попадение в мача бе дело на Мартин Секулич.

Двубоят започна равностойно, като в 22-ата минута Ботев Пд излезе напред в резултата.

Вратарят на Рубин излезе напред при една силно изритана напред топка, но не изчисти добре от границата на наказателното поле и тя попадна в Мартин Секулич, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

През второто полувреме и двата отбора имаха добри възможности да стигнат до попадение. В началото на втората част Дилан Мертенс получи на изгодна позиция в наказателното поле, но шутира неточно.

Последваха силни минути за руския тим, в които на няколко пъти Стефан Смъркалев се намеси решително, за да предотврати гол във вратата на пловдивчани.

В самия край на мача футболист на Рубин Казан бе изгонен от игра след втори жълт и съответно червен картон и така Ботев Пд се поздрави с успеха.

Това бе четвърта контрола за играчите на Душан Керкез от лагера в Белек, като до момента „жълто-черните“ допуснаха загуби от полския Гурник Забже и от унгарския ФК Пакши и постигнаха минимална победа над датския Вейле.