Ботев Пловдив победи румънския Политехника Яш с 2:0 във втория си и последен мач в Банско. По този начин завърши първия етап от лятната подготовка на „канарчетата“, за които предстоят спаринги с Арис Солун и Черноморец Бургас на „Колежа“. В първия си мач в курортния град „жълто-черните“ загубиха с 0:2 от друг румънски тим – Университатя Крайова.

Началото на срещата бе равностойно и първото положение дойде в десетата минута, когато Джеймс Ето‘о стреля над вратата. В 22-рата минута Красиан Колев стреля от пряк свободен удар в стената. Минута след това играч на Политехника бе забравен около точката за дузпата, но стреля неточно.

В 26-ата минута Абдулайе Траоре направи добър пробив, излъга защитник в наказателното поле и отблизо стреля в аут. Само минута след това Ботев Пловдив излезе напред в резултата, след като Мартин Секулич получи извеждащ пас, напредна в противниковата половина и останал сам срещу вратаря го преодоля.

Траоре демонстрира своята скорост в 31-вата минута, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но вратарят на румънците изби. Пет минути след това кондивоарецът остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 44-ата минута Секулич вкара втория си гол в мача, но не бе признат заради засада.

Хърватинът първи имаше шанс да отбележи през второто полувреме, но в 44-ата минута негов можещ удар премина над вратата. Политехника имаше шанс в 56-ата минута, но удар на играч в бяло бе блокиран от защитник на Ботев.

Българският тим стигна до второ попаднеие в 63-ата минута, когато Димитър Тонев елегантно копна вратаря на румънците от дузпа. В 74-ата минута многоходова атака на „канарчетата“ завърши с пас на Думбия към Ннади с пета, но последвалият удар бе блокиран.

В 86-ата минута Точукчву Ннади стреля от около 20 метра и затрудни вратаря, който изби в корнер, а това бе и последното интересно положение в срещата.

Състав на Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 5 Красиан Колев, 9 Мартин Секулич, 11 Уме Емануел, 15 Джеймс Етоо, 16 Самуел Акере, 17 Николай Минков, 19 Абдулайе Траоре, 22 Реда Рабей, 25 Станислав Работов, 44 Роберто Пунчец

Резерви: 33 Стефан Смъркалев, 3 Джеферсън, 4 Хуго Аззи, 6 Моузес, 7 Лъчезар Балтанов, 14 Бисер Бонев, 20 Антонио Перера, 21 Точукву Ннади, 23 Димитър Тонев, 24 Джаспър Ван Хертъм, 26 Амаду Думбуя

Генчев: Двама българи ни отказаха, а още нямат отбори (ВИДЕО)