Ботев Пловдив успя да победи с 2:1 Витоша Бистрица в мач от седмия кръг на efbet Лига. В двубой с много положения, по една греда и за двата отбора, в крайна сметка „канарчетата” успяха да надделеят над „бистришките тигри”. В герой за пловдивчани се превърна Марко Перван, който отбеляза и двата гола за домакините, а между тях за бистричани се разписа Илия Димитров.

Срещата започна двуостро, като Витоша стигна първи до положение в 3-тата минута. Бившият играч на Ботев Пловдив – Запро Динев, напредна през центъра и със силен шут затрудни Георги Аргилашки, който все пак изби в корнер. Впоследствие и Илия Димитров стигна до положение за отбелязване на гол, но Родни Клустър отрази шута му от голлинията на вратата на „жълто-черните”.

Ботев Пловдив успя да отговори с няколко опасни шута на Александър Тонев. В 22-рата минута самото крило спечели фаул в полза на своя тим. От прекия свободен удар, Станислав Шопов центрира и Марко Перван засече подаването, за да направи 1:0 в полза на „канарите”.

В 33-тата Витоша изравни. Илия Димитров вкара с глава след пас на Ваньо Иванов отдясно по нападението на гостите.

Второто полувреме стартира по-добре за „жълто-черните”, които нацелиха левия страничен стълб на гостите, след хубав изстрел на Перван.

В 60-тата минута дойде и най-красивият момент в мача. Марко Перван получи топката около дъгата, настрои си мерника и с брилянтен удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на Християн Василев.

2 минути след гола, Атанас Кабов за Витоша нацели напречната греда на Аргилашки от 25 метра, но сантиметри го разделиха от красиво попадение.

До края на срещата двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, но не се стигна до ново попадение.

Тодор Неделев не игра за "канарчетата", след като по-рано през деня стана ясно, че националът на България има травма в десния си крак.

Ботев Пловдив спечели след 4 поредни мача без успех, а Витоша Бистрица записа седмо поражение от седем мача.

Голмайстори:
22' 1:0 Марко Перван
33' 1:1 Илия Димитров
60' 2:1 Марко Перван

Жълти картони:

Ботев Пловдив: 90' Лъчезар Балтанов, 90' Георги Аргилашки

Витоша: 25' Георги Амзин

Състави
Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки 4. Родни Клустър (78' Джонатан Перейра), 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов – Капитан, 18. Радослав Терзиев (70' Филип ван Арнем), 14. Станислав Шопов (55' Кристиан Добрев), 22. Марко Перван, 7. Александър Тонев, 92 Фернандо Виана

Резерви:1. Янко Георгиев, 10. Антонио Вутов, 11. Кристиан Добрев, 20. Филип ван Арнем, 24. Лазар Марин, 28. Филип Филипов, 2. Джонатан Перейра

Треньор: Желко Петрович

Витоша Бистрица: 1. Християн Василев, 99. Ваньо Иванов, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев - Капитан, 2. Тодор Гочев, 80. Лъчезар Котев (81' Христо Иванов), 17. Запро Динев (83' Мартин Станкев), 10. Георги Амзин, 93. Атанас Кабов, 9. Илия Димитров (77' Григор Долапчиев), 23. Емил Гъргоров

Резерви: 33. Кристиян Кацарев, 22. Александър Христев, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев, 88. Мартин Станкев, 18. Теофилос Коуроупис, 96. Христо Иванов

Треньор: Енгибар Енгибаров

Съдия: Валентин Железов

Желко Петрович видя и пропуските в играта на неговия Ботев Пловдив при победата 2:1 над Витоша. Той определи и условията за игра като много опасни:

„Ако погледнем възможностите за гол, можеше по-лесно да спечелим. В първите 10-15 минути те играха добре и беше опасно за нас, но после и ние изпуснахме няколко положения. Не трябва да забравяме колко труден беше мача в психологическо отношение, усещахме го като финал. Не е човешко да играем в тези жеги, поздравявам момчетата. Тези температури са опасни за футболистите, не мога да повярвам защо правят мачовете в тези часове.”

„Тодор Неделев ни липсваше, той е страхотен футболист. Не можем да кажем каква е точно неговата контузия към момента. Той е най-добрият български футболист и се усещаше неговата липса. Трябва да отличим младите като Кристиан Добрев и Станислав Шопов.”

Чуйте още какво каза Желко Петрович и за феновете на отбора.

Енгибар Енгибаров видя позитивните аспекти след поражението на неговия Витоша Бистрица и определи тази загуба като крачка напред в развитието на отбора:

„Справихме се много добре, изненадхме Ботев Пловдив. Играхме по-офанзивно и създадохме много положения. Не ни надиграха. Направихме крачка напред с този силен мач. С толкова млади момчета не е лесно да си в елита и вървим по правилния път.” сподели Енгибаров след двубоя. Чуйте цялото мнение на треньора в аудиосекцията.