Ботев Враца обърна Етър в последния мач от седмия кръг от efbet Лига. "Зелените" спечелиха с 2:1, въпреки че губеха с 0:1 на почивката.

Срещата стартира добре за "виолетовите". Дани Младенов вкара седмия си гол от началото на сезона. Нападателят стори това в 21-ата минута със страхотен гол. Той посвети гола на баща си Венцислав, който почина внезапно преди ден. Въпреки трагедията Младенов стъсна зъби и поиска да играе в този мач.

През второто полувреме обаче Ботев Враца бе преобразен. Тимът успя да изравни чрез Валери Домовчийски с красиво изпълнение в 67-ата минута. Бившият нападател на Левски и Славия направи и пълния обрат в 84-ата минута. Домо изпълни точно дузпа.

Ботев Враца вече има 8 точки, а Етър остава едва с 5 пункта, като тези точки са само от равенства. "Виолетовите" все още чакат първия си успех.

efbet Лига, 7 Кръг, ст. "Христо Ботев", Враца
Ботев Враца - Етър 2:1

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов 21'; 1:1 Валери Домовчийски 67'; 2:1 Валери Домовчийски 83'-дузпа