Брайтън се наложи над Уулвърхемптън с 4:1 на „Молиню“ в мач от втория кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Роберто де Дзерби успяват да вкарат четири попадения за втори пореден път в своя втори шампионатен мач от новия сезон.

Каору Митома вкара първото попадение за „чайките“ още в 15-ата минута. В рамките на по-малко от 10 минути след старта на второто полувреме Брайтън качи преднината си на 4:0 след два гола на Соли Марч и едно попадение на Первис Еступинян.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 3-ата минута Фабио Силва порази вратата, пазена от Джейсън Стийл, но попадението му не бе зачетено след намесата на VAR.

Брайтън обаче откри резултата в 15-ата минута, когато Каору Митома направи страхотен индивидуален рейд, който завърши с удар от наказателното поле, с който порази за пръв път целта.

Фабио Силва бе изведен на чиста позиция в 29-ата минута. Португалецът завърши, но Джейсън Стийл отново направи страхотно спасяване и отрази възможността на Уулвс да изравни резултата.

Натискът на Брайтън продължи и през второто полувреме. В 46-ата минута Митома центрира топката за Еступинян, който веднага засече топката и вкара второто попадение за „чайките“ в срещата.

Не след дълго Брайтън достигна и до третото си попадение в 51-ата минута. Хулио Енцисо намери Соли Марч, който бе в наказателното поле и с удар още с първото си докосване прати топката за трети път във вратата, пазена от Жозе Са.

След многоходова атака в 55-ата минута Брайтън качи разликата на 4:0. Соли Марч се оказа в края на нападението, за да завърши атака с четвъртото попадение във вратата на „вълците“.

След центриране от корнер в 61-ата минута Пабло Сарабия центрира в наказателното поле на Брайтън, където Хий-Чан Хван засече с глава топката в мрежата, което се оказа и последното попадение в срещата.