Брайтън разпиля Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк"

Брайтън победи като гост с 3:0 тима на Нюкасъл в мач от втория кръг на английската Висша лига и записа своя първи успех за сезона.

"Чайките" започнаха силно двубоя на "Сейнт Джеймсис Парк" и само седем минути след началото на мача, вече водеха с 2:0. Първото попадение дойде още в 4-тата минута, когато тимът получи правото да изпълнява дузпа, след като Лампти бе препънат в накзателното поле. Неал Мопе застана зад топката и реализира за 1:0.

Само три минути по-късно нападателят отбеляза и второ попадение, което дойде след центриране от Тросар. Първоначално голът бе отменен, но след преглед на ситиацията от ВАР, резултатът от 0:2 бе потвърден.

През второто полувреме гостите от Брайтън пропиляха още куп възможности, като на два пъти нацелиха и гредата. Заключителният гол бе дело на Аарън Антъни Конъли, който получи асистенция от Мопе.

В самия край на двубоя "чайките" останаха с човек по-малко, след като Ив Бисума бе изгонен с директен червен картон.