Брайтън удари по амбициите на Уест Хем за топ 4 (ВИДЕО)

Брайтън съсипа мечтата на Уест Хем за участие в Шампионска лига през следващия сезон след равенство 1:1 между двата тима в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Дейвид Мойс е на шестата позиция в класирането с 59 точки, а петият Ливърпул има 60 и мач по-малко. Четвъртият Челси е с 64 точки. Брайтън е 17-и с 38 точки.

През първата част нямаше много опасни положения пред двете врати. В 16-ата минута Боуен прати топката в наказателното поле, но защитата на Брайтън се справи с опасността.

В 21-ата минута изстрел на Леандро Тросард бе блокиран. В следващите минути Уест Хем диктуваше събитията на терена, но без да успее да създаде опасност пред вратата на домакините.

В 45-ата минута Санчес направи добро спасяване след изстрел на Сучек.

Две минути след началото на втората част Михаил Антонио стреля покрай вратата.

В 56-ата минута Алиреза Джаханбахш стреля силно от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 84-ата минута Брайтън излезе напред в резултата. Дани Уелбек получи на границата на наказателното поле и се възползва от това, че вратарят на Уест Хем бе излязъл напред, за да го прехвърли за 1:0.

Само три минути след попадението на домакините "чуковете" изравниха, след като Мохамед Саид Бенрама не остави шансове на Роберт Санчес за 1:1.

В по-ранен двубой от Висшата лига на Анлгия Саутхемптън победи изпадналия Фулъм с 3:1.