Брайтън надви новака Лутън с 4:1 на старта на Висшата лига. Соли Марч даде аванс на "чайките" десет минути преди края на първото полувреме, а Жоао Педро бе точен от дузпа в 71-ата минута за 2:0. В 79-ата минута домакините върнаха един гол, след като Карлтън Морис бе точен от дузпа, но само шест минути по-късно Адингра се възползва от грешка и се разписа за 3:1. Крайното 4:1 оформи Евън Фъргюсън.

Домакините започнаха по-добре двубоя, като още в шестата минута Жоао Педро излезе на добра позиция, но стреля малко встрани от вратата.

В 21-ата минута Дани Уелбек получи подаване на границата на наказателното поле, но изстрелът му бе твърде слаб и Томас Камински лесно спаси.

В 36-ата минута Брайтън поведе в резултата. Каору Митома проби добре и центрирав наказателното поле, където с удар с глава отблизо Марч се разписа за 1:0.

Седем минути след това след центриране от корнер Карлтън Морис стреля с главау но Джейсън Стийл се справи с лекота.

Отговорът на Брайтън бе удар от границата на пеналтерията на Уелбек, но топката се отби в страничния стълб.

В добавеното време на срещата Морис имаше още една възможност, но отново не стреля достатъчно силно и прати топката на сантиметри от целта.

В началото на второто полувреме страничния стълб отново попречи на домакините да вкарат. Този път удар на Паскал Грос се отби в левия страничен стълб вместо да влезе във вратата.

В 69-ата минута Том Локиър извърши нарушение, довело до дузпа. С изпълнението на наказателния удар се зае Жоао Педро, който бе точен за 2:0.

Лутън вкара първия си гол във Висшата лига за този сезон в 81-ата минута, когато Карлтън Морис бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Люис Дънк.

Шест минути преди края многоходова атака на "чайките" завърши с грешка на футболист на Лутън, която позволи на Адингра да отнеме топката и да я прати неспасяемо във вратата.

В 87-ата минута Евън Фъргюсън също бе спрян от страничния стълб.

В друг двубой от първия кръг Фулъм победи Евертън като гост с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Боби Де Кордова-Рийд, който бе точен в 73-ата минута.

Кристъл Палас също постигна минимална победа, надвивайки Шефилд Юнайтед с гол на Одсон Едуар.

Борнемут и Уест Хем не се победиха. "Чуковете" поведоха в началото на второто полувреме, когато Джаред Боуен бе точен за 0:1. "Черешките" успяха да стигнат до точката осем минути преди края с попадение на Доминик Соланке.