Бразилия продължава похода си към втора поредна олимпийска титла

Олимпийският шампион по футбол от Рио 2016 Бразилия се класира за полуфиналите на Игрите в Токио. “Селесао бразилейра” надви с минималното 1:0 Египет. Единственото попадение в срещата бе дело на Матеус Куня, който се разписа в 37-ата минута след асистенция на Ричарлисон. В битката за място на финала бразилците ще се изправят срещу победителя от двубоя между Южна Корея и Мексико.

В друг двубой от четвъртфиналите домакините от  Япония продължиха напред след драма с дузпи срещу Нова Зеландия. В редовното време, както и в продълженията двата тима не си вкараха гол, което доведе до дузпи. При тях азиатците бяха точни четири пъти, а новозеландците намериха целта само два пъти. Японците ще се изправят срещу Испания на полуфиналите. Иберийците победиха след продължения Кот Д'Ивоар с 5:2.