Бразилия спечели с 2:1 гостуването на Чили в световна квалификация. „Селесао“ не се представя много убедително в този квалификационен цикъл, като до преди мача снощи имаше повече загуби, отколкото победи.

Сега обаче Бразилия стигна до четвърти успех в групата, като победното попадение падна в 89-ата минута и бе дело на Луис Енрике. Футболистът на Ботафого влезе по десния фланг, нахлу в наказателното поле и с техничен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на чилийците.

Иначе домакините поведоха още във 2-ата минута, когато се разписа Едуардо Варгас, а изравнителният гол падна в продължението на първата част и бе дело на Игор да Круз.

След този мач Бразилия заема четвърто място в класирането с 13 точки на 6 от лидера Аржентина. Чили е на предпоследна позиция с 5 пункта.

В друг мач от квалификациите Еквадор и Парагвай завършиха наравно 0:0.