Евертън и Ливърпул завършиха наравно 0:0 в страхотен двубой от 6-ия кръг на Висшата лига. Макар в срещата да не паднаха голове, хората по трибуните на „Гудисън Парк“ видяха множество интересни положения и пред двете врати, като двата отбора удариха общо 4 греди. Евертън игра изключително добре и заслужено взе точка от Ливърпул, като по този начин събра 4 точки и се изкачи на 14-ото място, докато хората на Юрген Клоп вече имат 9 точки и са 5-и.

Двубоят започна равностойно, като хората на Юрген Клоп не успяха да вземат инициатива в срещата и „карамелите“, от своя страна, създадоха някои положения пред вратата на Алисон.

В 33-ата минута Джо Гомес сгреши в наказателното си поле и топката стигна до Нийл Мопе, чийто удар бе блокиран от Върджил ван Дайк. Топката обаче стигна до Том Дейвис, но той уцели гредата.

В края на първата част гостите натиснаха. В 43-ата минута Дарвин Нуньес бе изведен вляво от вратата на Евертън и стреля от воле. Джордан Пикфорд спаси, а след това топката кацна и на напречната греда и се насочи към другия фланг. Оттам тя бе насочена към Луис Диас, който от 12-13 метра стреля прекрасно с десния крак, но топката удари зловещо левия страничен стълб на вратата на домакините.

Второто полувреме започна по-добре за Ливърпул и в 50-ата минута една отбита топка стигна до Костас Цимикас на около 5-6 метра вдясно от вратата на „карамелите“. Ударът му не бе точен и топката мина над вратата.

Постепенно хората на Франк Лампард взеха инициативата и притиснаха Ливърпул. Така се стигна до 70-ата минута, когато топката бе овладяна от Мопе вдясно от вратата на Алисон. Последва остро подаване, което бе засечено на далечната греда от Конър Коуди, който прати топката в мрежата на тима, на който е фен.

Радостта на „карамелите“ обаче бе помрачена от сигнала, че Коуди е бил зад защитата и голът не бе зачетен заради засада.

В 76-ата минута домакините имаха претенции, че Върджил ван Дайк трябва да бъде изгонен за грубо влизане с бутоните напред в крака на Амаду Онана. Съдията Антъни Тейлър обаче прецени, че жълт картон е достатъчно наказание за нидерландеца.

Пет минути преди края на редовното време домакините виждаха как топката влиза в мрежата на Ливърпул след удар на Дуайт Макнийл, при който топката рикошира, но Алисон с върховни усилия се разтегна и спаси.

Ливърпул отговори с пробив в наказателното поле на Роберто Фирмино, като ударът на бразилеца бе отразен от Пикфорд.

В добавеното време Ливърпул обкръжи наказателното поле на Евертън, докато „карамелите“ опитваха да застрашат Алисон на контаратаки. Натискът на хората на Юрген Клоп обаче бе разпилян и не се стигаше до чисти голови положения.

В 6-ата минута на добавеното време Ливърпул удари гледа след удар на Мохамед Салах, при който топката бе леко докосната от стража на домакините и това лиши хората на Юрген Клоп от нова драматична победа във Висшата лига.

Карагър за Холанд: Може би ще стане най-добрият в историята на Висшата лига