Португалия се наложи с 1:0 над Словакия в мач от квалификациите за Европейското първенство през 2024 година в Германия. Двубоят от петия кръг в Група J се изигра на „Техелне поле“ в Братислава. Единственото попадение в срещата реализира Бруно Фернандеш за „мореплавателите“ в 43-ата минута.

След петата си поредна победа Португалия продължава да бъде водач в групата с 15 точки в актива си, докато Словакия е фаворит за второто място, което също дава право на участие на Евро 2024, след като е точно зад днешния си съперник с 10 пункта в актива си.

В първите минути на двубоя чистите положения пред някоя от двете врати липсваха, тъй като нито един отбор не можеше с лекота да достигне до финалната третина от игрището.

Бруно Фернандеш шутира от границата на наказателното поле на Словакия в 17-ата минута към левия ъгъл на вратата на домакините, но Мартин Дубравка се разтегна и отрази.

Лукас Хараслин се справи с бранител на Португалия, след което стреля от границата на наказателното поле, но Диого Коща пък на свой ред направи страхотно спасяване и извади топката.

Две минути преди края на редовното време на първото полувреме Бернардо Силва изведе по перфектен начин Бруно Фернандеш отдясно на нападението, а футболистът на Манчестър Юнайтед от малък ъгъл пусна топката покрай Дубравка и откри резултата.

След центриране от корнер във втората минута на добавеното време, Кристиано Роналдо засече с глава, но топката прелетя над напречната греда на словашката врата.

Второто полувреме отново започна с натиск от страна на гостите. Жоао Кансело направи страхотен самостоятелен рейд, след което шутира от наказателното поле, но Дубравка се разтегна и отрази в 50-ата минута.

Роналдо напредна с топката в краката си и стреля от границата на наказателното поле в 70-ата минута, но не успя да намери целта.

Най-доброто положение за Словакия да изравни резултата дойде в 72-ата минута, когато след центриране от статично положение, Милан Шкринияр се извиси над всички и отправи удар с глава, който обаче премина на сантиметри от напречната греда.