Бруно Фернандеш с дебютен гол за Ман Юнайтед при комфортна победа срещу Уотфорд

Манчестър Юнайтед спечели домакинството си на Уотфорд с 3:0. Мачът между двата тима бе от 27-ия кръг на Висшата лига.

Дебютно попадение за „червените дяволи“ отбеляза новото попълнение в тима – португалецът Бруно Фернандеш. Полузащитникът бе точен от бялата точка.

По едно попадение добавиха Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд за крайната победа на манчестърци.

Със спечелените три точки Манчестър Юнайтед заема 5-о място в класирането, на три точки зад четвъртия в таблицата – Челси. Уотфорд пък остава в зоната на изпадащите. Тимът се намира на предпоследното 19-о място с актив от 24 точки след 27 изиграни мача.

В първите минути на срещата футболистите на Манчестър Юнайтед сбъркаха на няколко пъти, но гостите от Уотфорд не успяха да се възползват. В 4-тата минута Неманя Матич и Хари Магуайър се сблъскаха, а Трой Дийни успя да отнеме топката. Нападателят на Уотфорд обаче се забави и това даде време на Люк Шоу да се намеси и изчисти топката вън от опасност.

В 13-ата минута Уотфорд разви много добра контраатака. Дукуре навлезе в наказателното поле, успя да преодолее вратаря, но ударът му от малък ъгъл се оплете във външната страна на мрежата.

Четири минути по-късно Аарън Уан-Бисака опита изстрел от далечно разстояние, но изпрати топката встрани от вратата.

Пет минути преди почивката „червените дяволи“ получиха правото да изпълнят дузпа, след като Бен Фостър фаулира нахлуващия в наказателното поле Бруно Фернандеш. Именно португалският полузащитник се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Той не сбърка от бялата точка и направи резултата 1:0.

В добавеното време на първата част Антонио Марсиал намери в наказателното поле Бруно Фернандеш, който успя да нанесе опасен удар, но не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута Трой Дийни отбеляза, но след дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР, голът не бе зачетен.

Пет минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Антони Марсиал бе изведен на чиста голова позиция. Нападателят опита да завърши, но Бен Фостър отрази. Топката обаче се върна във френския национал, който много добре залъга защитник и с прехвърлящ удар направи резултата 2:0.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Мейсън Грийнууд до голяма степен сложи точка на спора. След добре развита контраатака пред 18-годишния нападател се откри пространство за удар. Той се възползва, шутира и не остави шансове на Фостър. Така бе оформен крайният резултат.

В 78-ата минута Жерар Деулофеу бе намерен в наказателното поле на домакините, но след последвалият негов удар се отби от напречната греда.

До края резултатът остана непроменен и „червените дяволи“ се поздравиха с победата.

За Манчестър Юнайтед предстои гостуване на Евертън в следващия кръг на Висшата лига, докато Уотфорд има тежката задача да приеме лидера в класирането Ливърпул.

По същото време в друг мач от 27-ия кръг на Висшата лига Уулвърхемптън се наложи със същия резултат – 3:0, срещу Норич. Диого Жота се разписа на два пъти още преди почивката, а след подновяването на играта Раул Хименес оформи класическия резултат.